FAQ

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Tak, jeśli jest takie zapotrzebowanie.

Mamy w swoim repertuarze kilka hitów, ale nie jesteśmy mistrzami tego gatunku. Wszelkie prośby w tej kwestii spełni nasz DJ.

Zespół gra do godziny 1:00, potem pracę zaczyna nasz DJ i gra do godziny 5:00.

Możemy zagrać bez DJ-a, ale wyłącznie do godziny 1:00.​

Tak, jest możliwość przedłużenia, ale jest to opcja ustalana indywidualnie w trakcie trwania imprezy i jest ona dodatkowo płatna.

Ceny podajemy zawsze z wyliczonym już transportem.

Na terenie Małopolski nie wymagamy noclegu, chyba, że w sytuacjach wyjątkowych (np. gdy mamy do zagrania dwie imprezy obok siebie w dalekich odległościach). Nocleg jest wymagany w przypadku, gdy korzystamy z usług wynajętego przez nas kierowcy (na czas imprezy) oraz zawsze w przypadku imprezy z poprawinami (między pierwszym a drugim dniem imprezy, bez względu na lokalizację). We wszystkich tych przypadkach o wymaganym noclegu informujemy jeszcze przed zawarciem umowy.

W czasie błogosławieństwa oraz ślubu musimy skupić się na rozłożeniu naszego sprzętu oraz odpowiednim nagłośnieniu zespołu, aby w trakcie imprezy wszyscy mogli cieszyć się najlepszą jakością wykonywanej przez nas muzyki, dlatego nie praktykujemy grania poza lokalem, w którym odbywa się impreza. Na rynku istnieje sporo zespołów kameralnych profesjonalnie zajmujących się tylko oprawą muzyczną błogosławieństw i ślubów, z których oferty można w razie potrzeby skorzystać.

Nie mamy żadnych innych wymagań ponad te, które standardowo dotyczą wszystkich zespołów muzycznych (dostęp do zasilania prądem, miejsce do grania oraz odpoczynku w trakcie przerw, wyżywienie w trakcie imprezy oraz nocleg ze strony klienta, jeśli zostanie określony w umowie).​

W składzie standardowym (5 muzyków) są to instrumenty klawiszowe, saksofon, gitara elektryczna i basowa, perkusja, a także w tym wokale – główny żeński i wspomagające męskie. W składzie poszerzonym o sekcję dętą są to dodatkowo puzon i trąbka.​

O ile sala dla gości znajduje się w miarę bliskiej odległości od stanowiska pracy zespołu, możemy podłączyć dodatkową kolumnę (po wcześniejszym ustaleniu). Nie ma możliwości dodatkowego oświetlenia.

Posiadamy własne nagłośnienie i oświetlenie. Nasz sprzęt obsługuje imprezy do 200 osób i nie jest dodatkowo płatny. W przypadku imprez powyżej 200 uczestników możemy skorzystać z nagłośnienia/oświetlenia oferowanego przez organizatora imprezy lub możemy wynająć dodatkowy sprzęt od firmy zewnętrznej (opcja płatna dodatkowo wg. cennika danej firmy).

Tak, możemy odtwarzać muzykę w trakcie przerw – spokojniejszą w tle lub bardziej energetyczną do tańca. Playlista może być także przygotowana przez klienta i dostarczona nam na pendrive w dniu imprezy.​

Tak, zapewniamy stosowne poprowadzenie imprezy – w razie potrzeby także w języku angielskim.

Nasza konferansjerka polega na utrzymywaniu stałego kontaktu z uczestnikami imprezy, zapowiadaniu utworów, objaśnianiu bieżącej sytuacji i zachęcaniu do aktywnego udziału na parkiecie, oraz, jeśli jest takie życzenie, również na poprowadzeniu atrakcji i konkurencji. Nie posiadamy w składzie wodzireja w klasycznym ujęciu tej profesji, ale w razie potrzeby mamy możliwość nawiązania współpracy z odpowiednią osobą (za dodatkową opłatą).

Możemy poprowadzić różnego rodzaju atrakcje oraz konkurencje, ale nie prowadzimy karaoke, gdyż nie mamy do tego niezbędnego sprzętu oraz staramy się przede wszystkim, aby to wykonywana przez nas muzyka stanowiła główną atrakcję imprezy.

O ile wybór ten nie będzie zbytnio ograniczający dla nas, to można stworzyć własną listę takich utworów, którą należy nam uprzednio przesłać.

Tak, możemy przygotować do 2-3 utworów. Prosimy o uprzednie przesłanie nam tytułów wraz z plikami dźwiękowymi lub linkami do konkretnych wybranych przez siebie wersji.

Nigdy nie żądamy wynagrodzenia finansowego za dedykacje. Jeśli osoba, która składa dedykację wyrazi chęć zapłaty za nią zespołowi, to wtedy nie odmówimy dodatkowej gratyfikacji za poświęcony czas, jednak nigdy nie wyznaczamy przy tym konkretnej kwoty za wykonanie utworu. Nie ma możliwości późniejszego odliczania tych kwot od wynagrodzenia zespołu, które zostało ustalone w zawartej umowie (nie gramy na tzw. ‚ugrane’).

W składzie standardowym jest pięcioro muzyków oraz DJ. W składzie poszerzonym o sekcję dętą jest siedmioro lub ośmioro muzyków (skład instrumentalny jest ten sam) – do tego również DJ.

Obowiązuje strój elegancki, stosowny do okazji.

Zaliczka jest potwierdzeniem zawarcia umowy (nie rezerwacji, która jest bezpłatna). Jest więc ona przekazywana nam tuż po podpisaniu umowy – do rąk własnych, jeśli umowa jest podpisywana osobiście, lub przelewem, jeśli umowa zawierana jest drogą elektroniczną.

Są dwie możliwości zawarcia z nami umowy. Pierwsza to podpisanie umowy osobiście (w Krakowie). Druga to wymiana skanów drogą elektroniczną.

Jak najbardziej, jeśli tylko jest taka potrzeba z Państwa strony – jesteśmy zawsze otwarci, aby się spotkać. Możemy umówić się w Krakowie, w dogodnym dla Państwa terminie i miejscu. Dla nas każda forma kontaktu jest odpowiednia – mailowo, telefonicznie, bądź spotkanie.

Rezerwacja jest jedyną gwarancją pierwszeństwa terminu. Jest bezpłatna i trwa tydzień. Po tygodniu, jeśli nie otrzymamy potwierdzenia chęci zawarcia umowy, jest ona automatycznie anulowana.

Tak, można o tym zadecydować w terminie do miesiąca czasu od podpisania umowy – zaznaczamy taką ewentualność w umowie.

Można nas posłuchać w trakcie występów – w dogodnie wybranym przez siebie terminie i lokalizacji (ustalamy na bieżąco).

Nasze materiały wideo (prócz 'Polski Wintydż Show’) zostały zarejestrowane na żywo, na tzw. 'setkę’ (bez studyjnych poprawek i powtórzeń). Stanowią więc one wierną prezentację naszych muzycznych umiejętności i brzmienia. Imprezy, na których gramy są imprezami prywatnymi, dlatego też nie mamy możliwości upubliczniania materiałów zarejestrowanych w ich trakcie.

Opłata dla ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) to opłata dla polskich twórców muzyki za odtwarzanie ich utworów w miejscach publicznych. Opłata ta nie spoczywa na zespole – standardowo to organizator imprezy ponosi ten koszt.

W naszej umowie znajduje się punkt dotyczący garderoby dla zespołu. Będzie dla nas udogodnieniem, jeśli w niedalekiej odległości od naszego stanowiska pracy znajdzie się prywatne pomieszczenie, w którym będziemy mogli się przebrać oraz pozostawić prywatne rzeczy. Nie wymagamy pięciu gwiazdek – z pewnością każde rozwiązanie w tej kwestii będzie dla nas satysfakcjonujące.

Tak, możemy zagrać imprezę dwudniową.

Tak. Ustalamy przed podpisaniem umowy.

Zespół gra tylko i wyłącznie z DJ-em. Inne konfiguracje dotyczące składu mogą być rozważane indywidualnie.

Nasza oferta TYLKO zespołu z DJ-em. DJ sam w sobie nie stanowi osobnej oferty.

Staramy się być firmą godną zaufania naszych klientów, dlatego też na etapie podpisywania umowy, nigdy nie dajemy fałszywej 100% gwarancji, że w terminie umówionej imprezy będziemy mogli na pewno pojawić się w oryginalnym składzie. Zawsze na marginesie musimy postawić sytuacje losowe, które mogą nam to uniemożliwić, stąd nie podpisujemy umów imiennie na wszystkich członków zespołu. Możemy jednak zapewnić, iż zawsze staramy się, aby muzyka na Państwa imprezach była wykonywana przez muzyków, których Państwo wybrali – Państwa zaufanie i zadowolenie stanową podstawę sprawdzonej i niezawodnej marki, którą staramy się tworzyć.

Mamy jedną wokalistkę, która lubi często zmieniać fryzury, stąd można ją zobaczyć w różowych, zielonych, srebrnych, czarnych, pomarańczowych, fioletowych, niebieskich czy blond włosach (tylko na czerwony się jeszcze nie zdecydowała 🙂 ).